MICHAL PROKOP & Framus Five a St. JOHNNY - NOC LEGEND
sobota 28. 10. 2023 od 19:30Kulturní dům, Konstantinovy Lázně
Předprodej byl ukončen
Osmý ročník koncertů legendárních českých interpretů v Konstantinkách.
Do Konstantinek se vrací legenda s nezaměnitelným hlasem MICHAL PROKOP, který s kapelou Framus Five představí singly z nejnovějšího alba Mohlo by bejt nebe, které bodovalo v několika anketách a zaujal klip na skladbu Má vlast s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Zazní samozřejmě také písně, které českou hudební scénou plují už několik generací.
Tato skvělá patička muzikantů se řadí mezi jednu z nejvýznamnějších skupin české rockové historie. Prapočátky skupiny lze najít už v roce 1963, ale skutečná historie pod stávajícím názvem se datuje od roku 1967, kdy se dosavadní kytarista Michal Prokop poprvé postavil k mikrofonu jako zpěvák. Svou činnost přechodně ukončila dvakrát, jednou v roce 1971 a pak v roce 1990, kdy leader Michal Prokop vstoupil do politiky. V roce 2006, po vydání desky Poprvé naposledy, Framus Five naplno obnovil svou koncertní činnost.
Záda Michalu Prokopovi pomyslně kryje inovovaná sestava kapely Framus Five, ve které dlouhodobé spoluhráče Honzu Hrubého, Jirku Šímu, Pavla Razíma, Zdeňka Tichotu a Romana Němce doplnily dvě mladé tváře: brilantní kytarista Pavel Marcel a na klávesy Andy Čermák.
Michal Prokop je dvojnásobným členem Beatové síně slávy radia Beat a členem síně slávy ankety Anděl České hudební akademie. Je také nositelem Řádu umění a literatury Francouzské republiky. (L´officier de L´ Ordre des Arts et des Lettres).
Druhým vystupujícím bude skvělá muzikantská trojka kolem Honzy Stehlíka - St. JOHNNY - bluesová kapela, založená v roce 2005 v Plzni, jejímiž členy jsou Jan Stehlík, Zdeněk Tichota a Kamil Němec. V repertoáru převažuje vlastní tvorba, syrový pěvecký projev, texty ze života a stylová tvorba tvoří velice originální a vysoce chytlavou směs blues boogie a rock and rollu.
19.30 hodin - ST. JOHNNY
21.00 hodin - MICHAL PROKOP a FRAMUS FIVE
Na místě (pokud budou lístky) 680,- Kč
Michal Prokop & Framus Five - 16. května od 19:00, Dům Kultury, Šumperk
TANKER + TRAVEX hard rock night - 8. března od 20:00, Music club Panteon, Konstantinovy Lázně
ETC - legenda bigbítu - 15. února od 20:00, Music club Panteon, Konstantinovy Lázně
Pátá dohoda - Jaroslav Dušek - 28. února od 20:00, Kulturní dům, Konstantinovy Lázně
Michal Pavlíček trio - 15. března od 20:00, Kulturní dům, Konstantinovy Lázně
Lucie revival Praha - 5. dubna od 20:00, Music club Panteon, Konstantinovy Lázně
Sto zvířat a Švihadlo - 18. dubna od 20:00, Kulturní dům, Konstantinovy Lázně
Karel Kahovec a George & Beatovens - 10. května od 20:00, Music club Panteon, Konstantinovy Lázně
RADŮZA sólo Na louce - 21. června od 19:30, Open air Na louce, Konstantinovy Lázně
IVAN HLAS trio Na louce - 7. června od 19:30, Open air Na louce, Konstantinovy Lázně