Dvořákův festival: Varhaníci katedrál I.
sobota 6. 7. 2024 od 15:30Bazilika Navštívení Panny Marie, Hejnice
Předprodej byl ukončen
VARHANÍCI KATEDRÁL I.
Pořadatel: Dvořákův festival
Účinkující:
Petr Kolař – varhany
Richard Kolař – zpěv
Petr Kolař
Petr Kolař je český varhaník koncertní a chrámový a regenschori v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně, pedagog na Konzervatoři Brno a Janáčkově akademii múzických umění, také sbormistr a dirigent.
Vyvíjí bohatou koncertní činnost jako sólista a ve spolupráci se sólisty pěveckými (mj. se synem Richardem, tenoristou), instrumentálními a předními orchestry a sbory na samostatných koncertech a festivalech v České republice a v zahraničí. Představil se v mnoha zemích Evropy a v Číně. Ve světové premiéře uvedl kompozice brněnských skladatelů Pavla Zemka Nováka, Zdeňka Pololáníka, Milana Slimáčka aj. Za svoji rozsáhlou uměleckou činnost získal ocenění Medaili sv. Cyrila a Metoděje (2013), Cenu Jana Václava Stamice (Johann-Wenzel-Stamitz Preis, 2019 udělena Uměleckým sdružením Esslingen) a Medaili sv. Petra a Pavla (2020).
Richard Kolař
Narodil sev Brně do hudební rodiny. V šesti letech se začal učit zpívat na ZUŠ varhanická. 2020 je posluchačem Konzervatoře Pardubice, ve třídě MgA. Jarmily Chaloupkové. Pravidelně se účastní mistrovských kurzů Jarmily Chaloupkové, Antonia Carangela a Paola De Napoli. V rámci studia nastudoval roli hajného v provedení opery Rusalka Antonína Dvořáka. V roce 2023 zvítězil v oboru klasický zpěv pěvecké soutěže Hlas Česka a získal druhé místo v soutěži Pražský pěvec. Vystupuje se svými rodiči v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně a na jiných místech České republiky.
Dvořákův festival: Zahajovací koncert - 1. května od 18:00, Kostel Nejsvětějšího Jména Ježíš, Lány
Dvořákův festival: Labské hudební vlnobití - 7. května od 19:00, Kostel Povýšení sv. Kříže, Poděbrady
Dvořákův festival: Božanovské improvizace - 30. května od 18:00, Kostel sv. Máří Magdalény, Božanov
Dvořákův festival: Ave Maria - 31. května od 18:00, Poutní chrám Navštívení Panny Marie Královny hor, Bozkov
Dvořákův festival: Milí moji ... - 6. června od 19:00, Zámek Nelahozeves - Rytířský sál, Nelahozeves
Dvořákův festival: A. Dvořák - Requiem - 15. června od 15:30, Bazilika Navštívení Panny Marie, Hejnice
Dvořákův festival: Dvořák a JAZZ - 18. června od 19:00, Státní zámek Sychrov – zámecká obrazárna, Sychrov
Dvořákův festival: Dřevěný Kristus - 29. června od 18:00, Kostel sv. Mikuláše, Veliny
Dvořákův festival: Novosvětská symfonie - 5. července od 15:30, Bazilika Navštívení Panny Marie, Hejnice
Dvořákův festival: Rusalka - 11. července od 20:00, Hotel Mandát, Hradištko
Dvořákův festival: Česká RockHarmonie - 25. července od 20:00, Hotel Mandát, Hradištko
Dvořákův festival: Ave Maria - 1. srpna od 18:00, Poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie, Králíky
Dvořákův festival: Varhanní koncert - 2. srpna od 15:30, Bazilika Navštívení Panny Marie, Hejnice
Dvořákův festival: Koncert na zámku - 3. srpna od 19:00, Státní zámek Hrádek u Nechanic, Nechanice
Dvořákův festival: Dřevěný Kristus - 16. srpna od 18:00, Kostel sv. Kryštofa, Kryštofovo Údolí
Dvořákův festival: Letní koncert - 20. srpna od 18:00, Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Most
Dvořákův festival: Česká RockHarmonie - 22. srpna od 20:00, Hotel Mandát, Hradištko
Dvořákův festival: Humpolecké improvizace - 30. srpna od 19:00, Kostel sv. Mikuláše, Humpolec