Na křídlech Baroka a Klasicismu
KONCERT / Hudba – Klasika

Na křídlech Baroka a Klasicismu

sobota 7. června od 14:00
Kostel sv. Jakuba Staršího , Lednice
Vstupenky
Cena 250 Zobrazit ceny
prodej do 7. června

Základní vstupenka

Základní cena 250 Kč Koupit
Senioři nad 65 let 150 Kč Koupit
Děti a mládež do 15 let 150 Kč Koupit
Studenti s průkazem ISIC 150 Kč Koupit
Držitelé průkazu ZTP 150 Kč Koupit

O akci

Zastavte se na Vašem výletu do Lednicko-valtického areálu k odpolednímu občerstvení z pokladnic starých mistrů jakými byli A. Vivaldi, G. F. Händel a další. Srdečně Vás zveme na odpolední koncert do krásného kostela v objektu zámku v Lednici na Moravě a těšíme se na koncert i na Vás...

Pro další informace můžete shlédnout také např.:

Web souboru: www.viennese tuning times.com

nebo také Facebook Viennese Tuning Times 

Youtube Viennese Tuning Times

nebo pokračovat níže....

Více informací

Viennese Tuning Times

Viennese Tuning Times je hudební soubor specializující se na interpretaci barokní a klasicistní hudby. Název odkazuje na historické "vídeňské ladění" používané u violonu v období baroka a klasicismu. Ve svém základu soubor sestává z tria klasických hudebníků – zpěv mezzosoprán, historický violon a viola. Repertoár souboru zahrnuje širokou škálu skladeb od baroka po klasicismus, přičemž program je přizpůsobován konkrétní události a požadavkům posluchačů. Vokální pěvecká vystoupení jsou kombinována s instrumentálními duety a koncerty historického violonu doprovázeného violou. Vystoupení se doplňují mluveným slovem o programu, interpretech a nástrojích, zejména o historickém violonu.

Sebastian Brettfeld – historický violon

Věnuje se převážně sólové hře na kontrabas a historický violon. Sólově vystupoval například s Janáčkovou filharmonii Ostrava, Filharmonii Gustava Mahlera Jihlava a dalšími a je laureátem mezinárodních soutěží. Zabývá se také metodikou výuky hry a je autorem 8. svazkové Školy hry na kontrabas. Upravuje a aranžuje díla klasické hudby, zejména se zaměřením na období baroka a klasicismu. Do současné doby je registrovaným autorem více než 140 publikací. Zabývá se i orchestrální hrou a působí také ve Filharmonii Gustava Mahlera v Jihlavě, Moravském komorním orchestru Brno a různých barokních orchestrech. Je zakladatelem souboru Viennese Tuning Times se zaměřením zejména na interpretaci barokní a klasici hudby na historický violon v dobovém „vídeňském ladění“.

Iva Táborská – mezzosoprán

Věnuje se převážně koncertní činnosti – sólově zpívala s Filharmonií Brno, či Czech Ensemble Baroque, s nímž pravidelně vystupuje v operních představeních např. na Hudebním festivalu Znojmo. Dále vystupuje na Olomouckých barokních slavnostech, Concentus Moraviae, Janáček Brno a mnoha dalších. V kamenném divadle debutovala roku 2021 v roli Anděla v jevištním provedení Haydnova Stvoření ve Slezském divadle Opava v nastudování Olivera Dohnányiho. Pro Divadlo na Orlí v Brně nastudovala role Ottona (C. Monteverdi – Korunovace Poppey) či Marty (O. Mácha – Polapená nevěra). Jako členka Pražského filharmonického sboru zpívala pod taktovkou Semjona Byčkova, Tomáše Netopila a dalších významných dirigentů. Na základě úspěchu v zahraniční soutěži podnikla v roce 2024 turné s Monteverdiho operou Orfeo po Itálii se zakončením v řeckých Aténách. Je také členkou souboru Viennese Tuning Times a přináší do souboru široký repertoár pěveckých skladeb od baroka po romantismus.

Ariana Suleiman Shakh – viola

Členka orchestru Národního divadla Brno, členka Orchestrální akademie Filharmonie Brno a členka a sólistka komorního souboru Viennese Tuning Times se zaměřením na barokní a klasicistní hudbu. Jako sólistka také například vystupovala v cyklu Mladá krev Orchestrální akademie Filharmonie Brno a dále také podnikla turné s různými filharmonickými orchestry s vystoupeními v Německu, Francii, Nizozemsku, Belgii a na Mezinárodním hudebním festivalu SCL v Alicante ve Španělsku. Je také absolventkou Letní hudební akademie Mürren ve Švýcarsku. 

Violon, předchůdce kontrabasu se používal zejména v období baroka a klasicismu.  Violon se svým kvart-terciálním akordickým „Vídeňským laděním“ (A, D, Fis, A,) zněl plně, bohatě a libozvučně, nebylo však snadné na něj hrát ve všech tóninách a od druhé poloviny 19. století byl nahrazen univerzálnějším kontrabasem s laděním kvartovým (E A D G). Zejména klasicistní koncerty však musely být poté bohužel zredukovány a přepsány, protože by je jinak nebylo možné na současných kontrabasech vzhledem k jejich ladění hrát. Dobová interpretace na historický violon vrací zpět jejich původní nezredukovanou podobu jak zněly v době svého vzniku.

Pořadatel

Viennese Tuning Times